Yurt Glamping

17.09.2022

Slyšeli jste už o novém stylu ubytování, který se nazývá Glamping? Skládá se ze dvou slov Glamorous camping, což v překladu znamená luxusní kempování. Ano, stává se trendem. Ovšem troufnu si říci, že díky tomuto ubytování v přírodě, se může měnit celkově přistup k naší planetě. Glamping v České republice se poprvé objevuje někdy kolem roku 2017, kdy začala stoupat jeho popularita. Vznikají i první pobyty v jurtě.

V roce 2020 jsem byla na mateřské dovolené a přemýšlela jsem, co chci dál ve svém životě tvořit, protože život s dítětem už je zcela jiný. Už od malička jsem si přála cestovat a žít v přírodě. Je to asi i tím, že jsem vyrůstala v Krkonoších a veškerý svůj volný čas trávila se svými kamarády v lese. Ten jsme totiž měli hned za našim domem. Stavění bunkrů z klacků a všech možných přírodnin bylo pro nás senzací. Po střední škole jsem se vydala do "Světa". Nikdy mne moc nelákal Západní svět ale spíše Východ. Mou první a dokonce života nezapomenutelnou cestou se stala Indie. Pak jsem cestovala i dál po Asii a tím jsem měla možnost vidět opravdu úchvatná ubytování v přírodě, v džungli.

Jednu podzimní noc se mi zdál sen, který mi ukázal místo v lese, kde stojí jurta. Dle mého jsou sny a Sny. Napadlo mě, že je to vlastně skvělý nápad. Vytvořit si vlastní ubytování s mongolskou jurtou, protože přesně ta, mi vrací vzpomínky na můj oblíbený Východ.

Stačilo už jen najít pozemek, prodejce mongolských jurt, zajistit úpravy pozemku, atd... Bylo toho opravdu mnoho, co se muselo. Ale ten pocit, ten pocit když vznikl celý projekt Yurt in the Wood. To Vám bylo něco! Vlastníma rukama, bez zásahu těžkých strojů, jsme vytvořili ekologický glamping s privátním wellness. Jezdí k nám na pobyty zamilované páry, ale také u nás tráví lidé dovolenou s dětmi, se svou rodinou.

Víte plňme si své sny, protože vše se může se stát realitou.

Glamping v České republice sílí na popularitě a my jsme moc rádi. Protože věříme, že toto ubytování v sobě nese velký potenciál pro naši budoucnost.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet