Tipy na výlety

Poznej krásná místa v Podkrkonoší

Braunův Betlém

Oáza pro milovníky umění a kultury.

Unikátní sochařská rezervace zvaná podle svého autora Matyáše Brauna-" Braunův Betlém", je neodmyslitelným prvkem kukského okolí. Bez nadsázky představuje špičku evropského barokního sochařství v plenéru.

Vzdálenost od jurty je 1 km.

Barokní zámek  Kuks

Kuks je perlou barokní architektury v České republice. Je proslulý monumentálním kostelem Nejsvětější Trojice, alegoriemi soch od Matyáše Brauna, Ctností a Neřestí a cyklem nástěnných maleb Tance smrti.

Dnes jsou tu pro Vás připraveny komentované prohlídky, bylinková zahrada, restaurace a kavárny. Barokní areál Kuks je nádherným uměleckým dílem, které si nemůžete nechat ujít.

ZOO Dvůr Králové N. Labem

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari.

Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.

Pokud budete v Yurt in the Wood trávit dovolenou s dětmi, určitě Vám doporučujeme Zoo navštívit. Je zde vytvořený velký lanový park pro děti a spoustu jiných zábavných atrakcí.


Pevnost  Josefov

Účelem celé stavby, která vznikla takzvaně na zelené louce, byla ochrana východních Čech před vpády pruských vojsk. Josefov plnil především roli skvělého zázemí pro skladování nezbytných zásob pro vojsko.

Nechte se unést zpět do doby císaře Josefa II. při prohlídce tajuplných podzemních prostor.

Přehrada Les Království

Přehrada Les Království patří k těm nejkrásnějším. V roce 1964 byla zapsána na seznam technických památek. Nachází se v nádherné krajině uprostřed lesů.

Projektanti ji na začátku minulého století navrhli v romantizujícím duchu, což dokazuje i koruna hráze, kterou tvoří dvě brány s věžemi.

Cyklostezky v Okolí

V okolí obce Hřibojedy se nachází mnoho cyklostezek, které jsou mírné, ale můžete tu najít i náročnější trasy pro vášnivé cykloturisty.

Pokus máte rádi aktivnější dovolenou, můžete si k nám přivést i kola a využít tak těchto cyklostezek po malebném okolí.

Další tipy:

Žireč

Lázně Velichovky

Zvičina

Bílá Třemešná


Kudyznudy.cz - tipy na výlet